CDRH4D28CNP-1R1PC
Description
FIXED IND 1.1UH 3.8A 22 MOHM SMD
DataSheet
CDRH4D28CNP-1R1PC PDF
Type Description
Series:CDRH4D28C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.1 µH
Tolerance:±25%
Current Rating (Amps):3.8 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):22mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)