0630CDMCCDS-3R3MC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 8.4A 22 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
0630CDMCCDS-3R3MC PDF
Type Description
Series:0630CDMC/DS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:Metal
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):8.4 A
Current - Saturation (Isat):11.4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):22mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)