CDRH125NP-7R5NC
Description
FIXED IND 7.5UH 4.2A 24 MOHM SMD
DataSheet
CDRH125NP-7R5NC PDF
Type Description
Series:CDRH125
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:7.5 µH
Tolerance:-20%, +30%
Current Rating (Amps):4.2 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):24mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)