SLM463710A-R35MHF
Description
0.35UH, 20%, 0.35MOHM, 65AMP MAX
DataSheet
SLM463710A-R35MHF PDF
Type Description
Series:SLM463710
Material - Core:Ferrite
Inductance:350 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):40 A
Current - Saturation (Isat):65A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):0.35mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.461" L x 0.409" W (11.70mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max):0.374" (9.50mm)