SM2518-8R2MHF
Description
8.2UH, 20%, 43.5MOHM, 6AMP MAX.
DataSheet
SM2518-8R2MHF PDF
Type Description
Series:SM2518
Material - Core:Metal
Inductance:8.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):5.5 A
Current - Saturation (Isat):6A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):45.6mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)