XFHCL11-2R2M
Description
FIXED IND 2.2UH 12A 9 MOHM SMD
DataSheet
XFHCL11-2R2M PDF
Type Description
Series:XFHCL11
Material - Core:-
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):12 A
Current - Saturation (Isat):25.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):9mOhm Max
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)