LPS4018-564MRC
Description
SHIELDED POWER INDUCTORS, 560UH
DataSheet
LPS4018-564MRC PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:560 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):180 mA
Current - Saturation (Isat):150mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):10Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:4MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.154" L x 0.154" W (3.90mm x 3.90mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)