XGL4030-131MEC
Description
SHIELDED POWER INDUCTORS, 0.13UH
DataSheet
XGL4030-131MEC PDF
Type Description
Series:XGL4030
Material - Core:-
Inductance:130 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):27 A
Current - Saturation (Isat):26.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.8mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:265MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)