LPS4018-333MRC
Description
SHIELDED POWER INDUCTORS, 33UH
DataSheet
LPS4018-333MRC PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):800 mA
Current - Saturation (Isat):680mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):420mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:20MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.154" L x 0.154" W (3.90mm x 3.90mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)