0402DC-24NXGRW
Description
CERAMIC CHIP INDUCTORS, 24.0NH
DataSheet
0402DC-24NXGRW PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:24 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):960 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):185mOhm Max
Q @ Freq:63 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant:4.82GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.044" L x 0.026" W (1.11mm x 0.66mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)