AF13A-90K
Description
FIXED IND 90NH 66A 0.17 MOHM SMD
DataSheet
AF13A-90K PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:90 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):66 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):0.17mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:500 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.378" L x 0.252" W (9.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)