0603DC-68NXGRW
Description
CERAMIC CHIP INDUCTORS 68NH
DataSheet
0603DC-68NXGRW PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:68 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):890 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):372mOhm Max
Q @ Freq:63 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant:1.65GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:200 MHz
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.067" L x 0.039" W (1.70mm x 0.99mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FIXED IND 6.2UH 2.1A 90 MOHM SMD
IMC1210ER1R8J
IMC1210ER1R8J
FIXED IND 1.8UH 350MA 900 MOHM
FIXED IND 79NH 23A 2.11 MOHM SMD
0603DC-68NXGRW
0603DC-68NXGRW
CERAMIC CHIP INDUCTORS 68NH
F8025H12B1-FHR-WS
F8025H12B1-FHR-WS
FAN AXIAL 80X25MM TACH 12VDC
CONN SSL PLUG 3POS SOLDER