RV4NAYSD151A
Description
POT 150 OHM 2W CARBON LINEAR
DataSheet
RV4NAYSD151A PDF
Part Status:Active
Resistance (Ohms):150
Tolerance:±10%
Power (Watts):2W
Actuator Type:Slotted
Actuator Length:0.875" (22.23mm)
Actuator Diameter:0.249" (6.32mm)