TP-BC48-900
Description
BATT CHARGER DESKTOP 58.8V 15A
DataSheet
TP-BC48-900 PDF
Battery Chemistry:Lead Acid
Battery Cell Size:48V
Number of Cells:1
Voltage - Nominal:58.8V
Charge Current - Max:15A
Charge Time:-
Voltage - Input:90 ~ 240VAC
Power - Max:900W
Size / Dimension:10.70" L x 5.30" W x 2.75" H (271.78mm x 134.62mm x 69.85mm)