TP-BC48-120
Description
BATT CHARGER DESKTOP 57.6V 2.15A
DataSheet
TP-BC48-120 PDF
Battery Chemistry:Lead Acid
Battery Cell Size:48V
Number of Cells:1
Voltage - Nominal:57.6V
Charge Current - Max:2.15A
Charge Time:-
Voltage - Input:100 ~ 240VAC
Power - Max:120W
Size / Dimension:6.80" L x 2.90" W x 1.40" H (172.72mm x 73.66mm x 35.56mm)