L148A26-4-3-2W
Description
ICR18650 14.8V 2600MAH W/WIRE
DataSheet
L148A26-4-3-2W PDF
Number of Cells:4
Voltage - Rated:14.8 V
Capacity:2.6Ah
Structure:Side to Side, 1 Row x 4 Cells
Termination Style:Wire Leads with Connector
Size / Dimension:2.80" L x 0.70" W x 2.70" H (71.1mm x 17.8mm x 68.6mm)