PC3.4-12F1
Manufacturer
ZEUS Battery Products
VIGOR # :
Description
BA 12V 3.4AH SLA
Catalog
Batteries Rechargeable (Secondary)
DataSheet
PC3.4-12F1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Battery Chemistry:Sealed Lead Acid (SLA, VRLA)
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:12 V
Capacity:3.5Ah
Size / Dimension:5.28" L x 2.64" W x 2.40" H (134.1mm x 67.1mm x 61.0mm)
Termination Style:Spade, .187" (4.7mm)