SDDC39B2W
Description
DISPLAY 7SEG 0.39" DBL BLU 10SMD
DataSheet
SDDC39B2W PDF
Number of Characters:2
Size / Dimension:0.512" H x 0.772" W x 0.148" D (13.00mm x 19.60mm x 3.75mm)
Digit/Alpha Size:0.39" (10.00mm)
Display Type:7-Segment
Common Pin:Common Cathode
Color:Blue
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.8V
Current - Test:5mA
Millicandela Rating:30mcd
Wavelength - Peak:470nm
Power Dissipation (Max):120mW
Package / Case:10-SMD, No Lead
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LDD-F304NI-RA
LDD-F304NI-RA
DISP 7SEG 0.3" DBL RED 9SIP RA
A501YG G/W
A501YG G/W
DISPLAY 7SEG 0.5" SGL GRN 18DIP
HDSP-433G
HDSP-433G
DISPLAY 7SEG 0.4" TRPL GRN 15DIP
SDDC39B2W
SDDC39B2W
FNQ-2/10
FNQ-2/10
FUSE CARTRIDGE 2MA 600VAC 5AG