CDSA18Y1W
Description
DISPLAY 7SEG 1.80" SGL YELLOW 10
DataSheet
CDSA18Y1W PDF
Number of Characters:1
Size / Dimension:2.205" H x 1.496" W x 0.394" D (56.00mm x 38.00mm x 10.00mm)
Digit/Alpha Size:1.80" (45.72mm)
Display Type:7-Segment
Common Pin:Common Anode
Color:Yellow
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V
Current - Test:10mA
Millicandela Rating:8mcd
Wavelength - Peak:-
Power Dissipation (Max):75mW