SDQA39B2W
Description
DISPLAY 7SEG 0.39" QUAD BL 12SMD
DataSheet
SDQA39B2W PDF
Number of Characters:4
Size / Dimension:0.512" H x 1.543" W x 0.148" D (13.00mm x 39.20mm x 3.75mm)
Digit/Alpha Size:0.39" (10.00mm)
Display Type:7-Segment
Common Pin:Common Anode
Color:Blue
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.8V
Current - Test:5mA
Millicandela Rating:30mcd
Wavelength - Peak:470nm
Power Dissipation (Max):120mW