AT353AE-YIR-350MA-26301
Description
3535 350MA 850NM IR LED CERAMIC
DataSheet
AT353AE-YIR-350MA-26301 PDF
Type Description
Series:-
Type:Infrared (IR)
Current - DC Forward (If) (Max):600mA
Radiant Intensity (Ie) Min @ If:220mW/sr @ 350mA (Typ)
Wavelength:850nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):1.7V
Viewing Angle:45°
Orientation:Top View
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)