VLM-650-27 LPT-10
Manufacturer
Quarton, Inc.
VIGOR # :
Description
RED LINE LASER MODULE 650 NM
Catalog
Laser Diodes, Laser Modules
DataSheet
VLM-650-27 LPT-10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Wavelength:-
Voltage - Input:-
Current Rating (Amps):-
Power (Watts):-
Package / Case:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
VLM-650-02G LPA20
VLM-650-02G LPA20
RED LASER MODULE 650 NM 12 MW
015281
LASER MODULE 405NM 50MW
1058
LASER DIODE CROSS 650NM 10MM DIA
MPIA4020V2-4R7-R
MPIA4020V2-4R7-R
FIXED IND 4.7UH 2.7A 118 MOHM
VLM-650-27 LPT-10
VLM-650-27 LPT-10
RED LINE LASER MODULE 650 NM
ULCD-24PTU-PI
ULCD-24PTU-PI
LCD PK 2.4" RASPB PI SHIELD&CBL
CR8348-1000
CR8348-1000
CURR SENSE XFMR 20A T/H