BL-HJXGXBX32M-A
Description
3528 PLCC4 RGB
DataSheet
BL-HJXGXBX32M-A PDF
Part Status:Active
Color:Red, Green, Blue (RGB)
Configuration:Common Anode
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:800mcd Red, 1900mcd Green, 350mcd Blue
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V Red, 3.1V Green, 3.1V Blue
Current - Test:20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:625nm Red, 525nm Green, 468nm Blue
Wavelength - Peak:620nm Red, 525nm Green, 470nm Blue
Features:-
Package / Case:4-PLCC
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):2.00mm