AFY240320B0-2.4N6NTM
Manufacturer
Orient Display
VIGOR # :
Description
LCD TFT 2.4" 800480 MCU/RGB+SPI
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AFY240320B0-2.4N6NTM PDF
Type Description
Series:AFY
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:2.4" (60.96mm)
Viewing Area:36.72mm W x 48.96mm H