SK-GEN4-70D-SB
Description
DISPLAY LCD TFT 7.0" 800X480
DataSheet
SK-GEN4-70D-SB PDF
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:7" (177.80mm)
Viewing Area:154.00mm W x 85.92mm H
Backlight:LED - White
Dot Pixels:800 x 480 (WVGA)
Interface:Parallel/Serial
Controller Type:-
Graphics Color:Red, Green, Blue (RGB)
Background Color:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
EA DOGL128E-6
EA DOGL128E-6
LCD MOD GRAPH 128X64 Y/G
AOM12864A0-0.96WW-ANO
AOM12864A0-0.96WW-ANO
0.96'' ARDUINO OLED WHITE 128X64
LCD TFT 1366X768 18.5" CAP T/S
SK-GEN4-70D-SB
SK-GEN4-70D-SB
DISPLAY LCD TFT 7.0" 800X480
ECS FACEPLATE
50225C
50225C
CMC 2.2MH 500MA 2LN SMD