ULCD-24PTU
Description
MOD TFT-LCD 2.4" 240X320 TOUCH
DataSheet
ULCD-24PTU PDF
Package:Box
Part Status:Not For New Designs
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:2.4" (60.96mm)
Viewing Area:36.72mm W x 48.96mm H