AFY320240A0-3.5INTH-C
Description
3.5" SUNLGHT READABLE TFT CAP
DataSheet
AFY320240A0-3.5INTH-C PDF
Type Description
Series:AFY
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Capacitive
Diagonal Screen Size:3.5" (88.90mm)
Viewing Area:71.08mm W x 53.56mm H