E17RG11216LW6M300-N
Manufacturer
Focus LCDs
VIGOR # :
Description
1.7" TFT
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
E17RG11216LW6M300-N PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Non-Touch
Diagonal Screen Size:1.77" (44.96mm)
Viewing Area:28.02mm W x 35.04mm H