GEN4-4DPI-43CT-CLB
Manufacturer
4D Systems
VIGOR # :
Description
LCD CAP TOUCH 4.3" RASPBERRY PI
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
GEN4-4DPI-43CT-CLB PDF
Type Description
Series:gen4-4DPi
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Capacitive
Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
Viewing Area:95.04mm W x 53.86mm H