AFK128160A1-1.77N6NTM
Manufacturer
Orient Display
VIGOR # :
Description
1.77'' 128X160 SPI
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AFK128160A1-1.77N6NTM PDF
Type Description
Series:AFK
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Non-Touch
Diagonal Screen Size:1.77" (44.96mm)
Viewing Area:28.03mm W x 35.04mm H