AFM320240A0-5.7N6NTM
Manufacturer
Orient Display
VIGOR # :
Description
5.7''MONO TFT 320X240 400NIT MCU
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AFM320240A0-5.7N6NTM PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Monochrome
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:5.7" (144.78mm)
Viewing Area:115.20mm W x 86.40mm H