AFY240320A0-2.4INTH-R
Manufacturer
Orient Display
VIGOR # :
Description
2.4'' SUNLGHT READABLE TFT RESIS
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AFY240320A0-2.4INTH-R PDF
Type Description
Series:AFY
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:2.4" (60.96mm)
Viewing Area:38.72mm W x 50.96mm H