AFR240240A0-1.3INTM
Manufacturer
Orient Display
VIGOR # :
Description
1.3'' IPS 240X240 MCU/SPI/RGB
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AFR240240A0-1.3INTM PDF
Type Description
Series:AFR
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Non-Touch
Diagonal Screen Size:1.3" (33.02mm)
Viewing Area:24.20mm W x 24.20mm H