AFK128128A0-1.44N6NTM
Manufacturer
Orient Display
VIGOR # :
Description
1.44'' 128X128 MCU SPI
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AFK128128A0-1.44N6NTM PDF
Type Description
Series:AFK
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Non-Touch
Diagonal Screen Size:1.44" (36.57mm)
Viewing Area:25.50mm W x 26.50mm H