SK-96G2-AR
Manufacturer
4D Systems
VIGOR # :
Description
KIT UOLED-96G2-AR USD4GB UUSBPA5
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
SK-96G2-AR PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:OLED - Passive Matrix
Display Mode:-
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:0.96" (24.38mm)
Viewing Area:20.14mm W x 13.42mm H