ULCD-43DT-PI
Description
LCD PK 4.3" RASPB PI SHIELD&CBL
DataSheet
ULCD-43DT-PI PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
Viewing Area:95.04mm W x 53.86mm H
Backlight:LED - White
Dot Pixels:480 x 272
Interface:TTL
Controller Type:-
Graphics Color:Red, Green, Blue (RGB)
Background Color:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
E40RB-FW430-C
E40RB-FW430-C
4" TFT CAPACITIVE TOUCH
T-51750GD065J-LW-BGN
T-51750GD065J-LW-BGN
LCD 6.5" TFT 640X480 VGA WHT LED
LCD TFT 1366X768 15.6" CAP T/S
ULCD-43DT-PI
ULCD-43DT-PI