CVM-14-31-95-36-AC00-F2-2
Description
LED COB WHT 3100K 95CRI
DataSheet
CVM-14-31-95-36-AC00-F2-2 PDF
Type Description
Series:Studio
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3050K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:2575lm (Typ)
Current - Test:1A
Temperature - Test:100°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):36V
Lumens/Watt @ Current - Test:72 lm/W
Current - Max:1A
Features:-
Size / Dimension:19.00mm L x 19.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):13.50mm Dia