XHP70A-0S-04-0D0HN250G
Manufacturer
New Energy
VIGOR # :
Description
LED MODULE 5000K SQUARE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
XHP70A-0S-04-0D0HN250G PDF
Type Description
Series:XHP70A
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:1.05A
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):46.4V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:2.4A
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:70.00mm L x 70.00mm W
Height:1.52mm