T300-30K-12V-R16
Manufacturer
LED Lighting Inc.
VIGOR # :
Description
LED MODULE WHT LINEAR STRIP 16'
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
T300-30K-12V-R16 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Warm
CCT (K):3000K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:-
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:120°
Features:Dimming
Size / Dimension:4876.80mm L x 10.00mm W
Height:2.00mm