T300RGB-24V-R16
Manufacturer
LED Lighting Inc.
VIGOR # :
Description
LED MODULE RGB LINEAR STRIP 16'
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
T300RGB-24V-R16 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:Red, Green, Blue (RGB)
CCT (K):-
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:-
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:120°
Features:Dimming, IP20
Size / Dimension:-
Height:-
Light Emitting Surface (LES):-
Lens Type:Flat
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CXA1507-0000-000F00G430G
CXA1507-0000-000F00G430G
LED COB CXA1507 3000K WHITE SMD
CXB1304-0000-000C0BD465E
CXB1304-0000-000C0BD465E
LED COB CXB1304 COOL WHT SQUARE
BXRE-50E1001-B-74
BXRE-50E1001-B-74
LED COB V10 5000K SQUARE
ARLCD
ARLCD
3.5" SMART TOUCHSCREEN LCD WITH
T300RGB-24V-R16
T300RGB-24V-R16
RVA-90020-N24
RVA-90020-N24
SPEAKER 117.8OHM 94.3DB
RM-PL0201
RM-PL0201
3D-FUEL PRO PLA NATURAL 2.85MM 4