CXM-22-35-90-54-AC40-F5-3
Description
LEDCOB3500KSQUARE
DataSheet
CXM-22-35-90-54-AC40-F5-3 PDF
Type Description
Series:CXM-22 Gen4
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:7640lm (Typ)
Current - Test:1.05A
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):50V
Lumens/Watt @ Current - Test:146 lm/W
Current - Max:3.5A
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:28.00mm L x 28.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):22.00mm Dia