CLU701-0304C4-273M2K1
Description
COB LED 2700K 80CRI 775LM
DataSheet
CLU701-0304C4-273M2K1 PDF
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):2700K
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:775lm (Typ)
Current - Test:700mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):9.4V
Lumens/Watt @ Current - Test:118 lm/W
Current - Max:920mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:13.50mm L x 13.50mm W
Height:-
Light Emitting Surface (LES):6.00mm Dia