CXA1304-0000-000N0HC250F
Manufacturer
Cree
VIGOR # :
Description
LED COB CXA1304 COOL WHT SQUARE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
CXA1304-0000-000N0HC250F PDF
Type Description
Series:XLamp® CXA1304
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Cool
CCT (K):5000K 4-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:458lm (440lm ~ 475lm)
Current - Test:100mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):37V
Lumens/Watt @ Current - Test:124 lm/W
Current - Max:250mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:115°
Features:-
Size / Dimension:13.35mm L x 13.35mm W
Height:1.70mm
Light Emitting Surface (LES):6.00mm Dia