L2C2-40901208E1500
Description
LED COB 4000K NEU WHT 90CRI SMD
DataSheet
L2C2-40901208E1500 PDF
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:3767lm (Typ)
Current - Test:900mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:120 lm/W
Current - Max:1.8A
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:115°
Features:-
Size / Dimension:20.00mm L x 24.00mm W
Height:1.50mm
Light Emitting Surface (LES):15.00mm Dia