L2C2-57701205E1300
Description
LED COB 5700K COOL WH 70CRI SMD
DataSheet
L2C2-57701205E1300 PDF
Color:White, Cool
CCT (K):5700K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:3051lm (Typ)
Current - Test:600mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:145 lm/W
Current - Max:1.2A
CRI (Color Rendering Index):70
Viewing Angle:115°
Features:-
Size / Dimension:20.00mm L x 24.00mm W
Height:1.50mm
Light Emitting Surface (LES):13.00mm Dia