L202-4080033C30000
Manufacturer
Philips (LUMILEDS)
VIGOR # :
Description
LED LUXEON MATRIX 4000K
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
L202-4080033C30000 PDF
Type Description
Series:LUXEON XR-3535L
Package:Tray
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K 5-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:1461lm (1419lm ~ 1502lm)
Current - Test:300mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):33V
Lumens/Watt @ Current - Test:152 lm/W
Current - Max:600mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:-
Features:With Connector
Size / Dimension:280.00mm L x 55.00mm W