L2C5-BD001208E1500
Description
LED COB 2700K WHITE RECTANGLE
DataSheet
L2C5-BD001208E1500 PDF
Type Description
Series:LUXEON CoB FreshFocus
Package:Tube
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:3190lm (Typ)
Current - Test:900mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):34.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:101 lm/W
Current - Max:1.8A
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:115°
Features:-
Size / Dimension:20.00mm L x 24.00mm W
Height:1.50mm
Light Emitting Surface (LES):15.00mm Dia