L2C2-22901204E1300
Description
LED COB 1204 2200K WW 90CRI SMD
DataSheet
L2C2-22901204E1300 PDF
Color:White, Warm
CCT (K):2200K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:1458lm (Typ)
Current - Test:450mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:93 lm/W
Current - Max:900mA
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:115°
Features:-
Size / Dimension:20.00mm L x 24.00mm W
Height:1.50mm
Light Emitting Surface (LES):13.00mm Dia