L218-3580024C30000
Manufacturer
Philips (LUMILEDS)
VIGOR # :
Description
24UP 280MMX20MM
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
L218-3580024C30000 PDF
Type Description
Series:LUXEON XR-3020
Package:Tray
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Warm
CCT (K):3500K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:1070lm (Typ)
Current - Test:200mA
Temperature - Test:45°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):34.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:154 lm/W
Current - Max:480mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:-
Features:With Connector
Size / Dimension:279.20mm L x 20.00mm W
Height:3.00mm