L202-3080033C30000
Manufacturer
Philips (LUMILEDS)
VIGOR # :
Description
LED 3535L 3P11S 3000K 80CRI
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
L202-3080033C30000 PDF
Type Description
Series:LUXEON XR-3535L
Package:Tray
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Warm
CCT (K):3000K 5-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:1362lm (1320lm ~ 1403lm)
Current - Test:300mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):33V
Lumens/Watt @ Current - Test:142 lm/W
Current - Max:600mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:-
Features:With Connector
Size / Dimension:280.00mm L x 55.00mm W